0 232 431 11 21info@kozmetikkitaplar.com
Kitaplar
ETKİNLİKLER
Home / Etkinlikler / 2. İlaç Kimyası, Üretimi, Teknolojisi ve Standardizasyonu Kongresi

2. İlaç Kimyası, Üretimi, Teknolojisi ve Standardizasyonu Kongresi

Ana teması “İlaç ArGe Faaliyetlerinde Temel Arastırmaların Önemi” olan kongrede, sağlık ve ilaç alanında çalışan kamu ve özel sektör uzman ve temsilcilerini, bu alana yönelik araştırmalar yapan bilim insanlarını, sağlık ve ilaç alanı üreticilerini, sektör temsilcilerini, yasa ve yönetmelik uygulayıcılarını bir araya getirerek karşılıklı bilgi alışverişi yapmalarını amaçlıyoruz. Ayrıca, ilaç hammadde tedarikçileri, sektöre hizmet veren, ekipman ve bilişim hizmetleri sunan kişi ve kurumları da sergiye katılmak sureti ile veya izleyici olarak kongremizde görmeyi arzu ediyoruz.

İlaç sanayisinde ArGe, yeni ilaç adaylarının keşfini, ilaç olarak geliştirilmelerini, üretimlerini, bunların etkin ve ruhsatlı bir ilaç formu olarak sağlık otoritesince tanınması ve denetlenmesini içeren her türlü yöntem ve uygulamayı içinde barındıran bir süreç olarak tanımlanabilir.

Kongrede temel araştırmalar ile onay ve pazar sonrası denetim konuları ağırlıklı olarak ele alınacaktır. Kongrenin amaçlarından biri de yeni molekül keşfine yönelik temel araştırma faaliyetleri ele alınırken, ArGe faaliyetleri için yeterli bir alt yapıya sahip olan üniversitelerimizdeki değerli bilim insanlarımız ve ülkemizin genç, dinamik ve donanımlı beyin gücünün sektör temsilcileri bir araya getirerek fikir ve birikimlerini paylaşmak, ürün alışverişinde bulunmaları için ortam hazırlamaktır. Ayrıca, sektör temsilcileri ve araştırmacılar, kongreye katılacak olan uzman bürokratlara sorunlarını doğrudan aktarma olanağı bulacaktır.

Bize Ulaşın

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.